!דברו איתנו

  משקלים תעשייתיים

  בתעשיית המזון משתמשים רבות במשקלים למטרות מגוונות. כך, כאשר מכינים מנות, אופים עוגות, אורזים תבלינים ועוד. על פי המשקל מוכרים מזון בתפזורת או מזון ארוז. הצרכן מעוניין להשוות מחירים של אותו מוצר המיוצר בחברות שונות ועושה זאת, בין היתר, על פי מחירו ביחס למשקלו. משקלים תעשייתיים מסוגלים לשקול מוצרים חקלאיים ומוצרי מזון אחרים וטווח השקילה שלהם נע בין גרמים בודדים לטונות. עושים בהם שימוש רבות בתהליכי ייצור, באריזה, במיון, במשא ומתן למכירה ועוד. הם נבדלים ביניהם בשיטת השקילה, במפרט, בטכנולוגיה המוטמעת בהן, בגודל ותפוקת העבודה ועוד.

  ניתן למצוא משקלים באתרי ותחומי עבודה שונים. בתעשיות המזון, בחקלאות, מסחר ועוד. שימוש נפוץ הוא בחנויות לממכר מזונות בתפזורת, אבל ניתן למצוא כאלו גם במעבדות השוקלות חומרים במינונים נמוכים, יש מאזני גשר שנועדו לשקילת מכוניות ומשאיות המגיעות למפעלים לפריקת והעמסת סחורה בתפזורת, יש שנועדו למכוני רישוי רכב, לתעשיית הבקר ועוד. המשקלים עשויים מחומרים שונים והמסיביים ביותר נועדו לשקילת מוצרים כבדים. כל המשקלים המודרניים הינם אלקטרוניים וממוחשבים וחלקם מגיע עם מסכי מגע המציגים את הנתונים באופן דיגיטאלי.

  שיטות השקילה בהן שונות ומותאמות לצרכים הקיימים. שקילת בעלי חיים נעשית על סלי תליה המחוברים בוו למשקל. אחרות נועדו לשקילת מיכלים וסילוסים, יש שמותאמות למכוני תערובת ועוד. מכוניות עולות על פלטה רחבה, במפעלי מזון יש משקלים בגדלים שונים שנועדו לקווי ייצור. ארגזי קרטון שקים וסחורות אחרים יישקלו על רצפתיים. ניתן לסנכרן בין משקלים וקופות רושמות, וכך, ניתן להניח את המוצר על המשקל והמחיר מתורגם ומודפס בחשבונית. כל המשקלים המודרניים פועלים אוטומטית וחוסכים כוח אדם וזמן מיותר. מומלץ לרכוש אותם אצל משווק בעל מוניטין אשר מחזיק ברשותו מגוון רחב.

  משקלים תעשייתיים

  קראו גם : מכונות מזון למכירה